HISTORIE
  KAPELY


  SOUČASNÉ
  SLOŽENÍ


  KDE JSME
  HRÁLI


  KDE BUDEME
  HRÁT


  FOTO-
  GALERIE


  NAHRÁVKY
  TEXTY


  KONTAKTY
  PODMÍNKY


  KNIHA
  NÁVŠTĚV

IBATAK

Fotogalerie

Střelice - Country večer
6. června 2014

Po dlouhých 2 letech jsme se rozhodli udělat vystoupení ve Střelicích. Vzhledem k tomu, že pořadatelé Střelického strunobraní se rozhodli v této tradici již nepokračovat, využili jsme volného červnového termínu a uspořádali tradiční Country večer.

Výběr místa byl jednoduchý, protože v Růžovce (restauraci U Trnků) jsou nyní opět rozumní nájemci, se kterými se lze domluvit, padla volba právě sem. A stálo to za to!

Country večer zahájila trampská kapela Kati z Brna, která se ve Střelicích již několikrát prezentovala a získala si oblibu místních především svým podáním tradičních písní 20. let.

Druzí na scénu nastoupili Omičtí bardi. Od posledně se jejich sestava mírně obměnila. Mají nového banjistu Karla a vzhledem k odchodu Jitky a příchodu Luboše se z nich stala čistě pánská skupina. Nutno říct, že Omičtí bardi opět parádně zaváleli a potvrdili to, že ve Střelicích mají oprávněně spoustu fanoušků.

Poslední jsme vystoupili my s tradičním repertoárem složeným z převzatých i našich písniček. Chválu sklízely především Luďka s Janičkou a jejich úžasné vokály. Na závěr jsme zahráli známou píseň od Leonarda Cohena s českým textem od Fešáků Hallelujah, která sklidila takové ovace, že jsme ji zahráli ještě jednou, tentokrát však doplněni o další nástroje a zpěvy, takže nás stálo na pódiu 15! Hallelujah v tomto podání s nádherným houslovým sólem v podání Janičky a Pavla z Omických bardů, se zpěvem Luďky, Janičky, Jardy Kronka, Weriho a všech, co se přidali, bylo parádní tečkou za celým večerem.

Rád bych touto cestou poděkoval především všem divákům, kteří se rozhodli strávit s námi krásný večer, dále všem účinkujícím za předvedené výkony, všem kdo se starali o jídlo a pití v Růžovce (a že se měli co ohánět), radě obce Střelice za podporu a také panu Jiřímu Fukanovi, který nafotil následující nádherné fotografie.

>