HISTORIE
  KAPELY


  SOUČASNÉ
  SLOŽENÍ


  KDE JSME
  HRÁLI


  KDE BUDEME
  HRÁT


  FOTO-
  GALERIE


  NAHRÁVKY
  TEXTY


  KONTAKTY
  PODMÍNKY


  KNIHA
  NÁVŠTĚV

IBATAK

Dosažené úspěchy:

2. místo - Trampská nota Padochov 2011 (z 11 vystupujících)
1. místo - Střelické strunobraní 2010 (z 5 vystupujících)
1. místo - Odolenfest 2009 (ze 16 vystupujících)
1. místo - Střelické strunobraní 2009 (ze 4 vystupujících)
3. místo - Trampská nota Padochov 2009 (z 12 vystupujících)
2.-3. místo - Trampská nota Padochov 2007 (z 10 vystupujících)
3. místo - Brněnec 2006 (ze 6 vystupujících)

Historie kapely

v letech 1999-2003
v letech 2004-2007
v roce 2008
v roce 2009
v roce 2010
v roce 2011

od roku 2012

18. 5. 2017
Na zkoušce jsme se rozhodli, že již nebudeme veřejně vystupovat, pořádat své akce, hrát na festivalech a ani na žádných soukromých akcích. Budeme pouze parta lidí, kteří se občas sejdou si na pohodu zahrát. Třeba se s námi potkáte někde v hospodě.

31. 12. 2013
Nebudu nějak zastírat, že si v letošním roce kapela Ibatak prošla jakousi krizí. Chyběla chuť, šťáva a nadšení. Na zkoušky jsme se scházeli jen velice těžko a bohužel bylo i několik delších období, kdy jsme se z různých důvodů nebyli vůbec schopni sejít alespoň v nějakém rozumném počtu. Bylo to způsobeno především tím, že ze 7 lidí v kapele dělají 4 na směny, což je velký problém. Do toho vstupovaly různé další zdravotní a rodinné problémy.

Podtrženo a sečteno se Ibatak zúčastnil za celý rok 2013 pouze 2 akcí. První proběhla v červnu na Zlobici (nedaleko Kuřimi), kde jsme i přes nízký počet zkoušek podali dle mého soudu velmi pěkný výkon. Nutno říct, že před touto akcí jsme si udělali víkendové soustředění na faře v Hrádku na Znojemsku. To nám velmi pomohlo nejen se řádně sehrát, ale také řádně stmelit kolektiv. Pár fotek z této akce je ve fotogalerii. Dokonce jsme zde zahráli i veřejně, a to na na křtu v kostele.

Druhou akci, kterou jsme odehráli, i když ne v plném počtu, byla Dýňová slavnost pořádaná SRPŠ Střelice. Akce se konala u hasičky, ale bohužel ji zhatil velmi silný déšť. Odehráli jsme jen pár písniček naživo a pak byla akce kvůli počasí předčasně ukončena.

Závěrem roku jsme řešili, co dál. Vzhledem k velké vytíženosti Davida, který má čím dál míň času a navíc hraje ve dvou dalších skupinách, jsme se rozhodli, že Davida, který již dávno hraje jinou "ligu" než my nebudeme dále držet a trápit a začneme se shánět po novém basákovi. To se na konci roku podařilo a tak s námi začne od nového roku zkoušet nový člen naší kapely Dušan Mičánek z Bohunic. Věřím, že nás to pořádně nakopne a začneme opět pravidelně zkoušet a vystupovat.

Všem Vám přeji za kapelu Ibatak hodně štěstí, zdraví a pohody v roce 2014!

Petr Rozsíval - kapelník skupiny IBATAK

Složení kapely ke konci roku:Petr „Rosik” Rozsíval - 5strunné banjo - kapelník
 Pavel „Weri” Wehrenberg – kytara , zpěv
 Ivo „Kalódek” Kaloud – kytara, zpěv
 Jiří „Shorik” Shorný - kytara, zpěv
 Jana „Kuřátko” Vlachová – housle , zpěv
 Luďka „Luďa” Oberšliková – zpěv
 Dušan Mičánek – baskytara

Alternující hosté a přátelé:David „Dawson” Škoda – baskytara
 Martin „Had” Švestka – kytara
 Petr „Eloš” Málek – kontrabas


23. 12. 2012
Jako každý rok, tak i letos bych rád napsal shrnutí letošního roku. Co ale psát. Letošní rok Ibatak pronásledovaly samé obtíže. Nejdříve nám na více než půl roku odjel David na studijní stáž do Německa. Naštěstí jsme na naše klíčové akce dokázali sehnat náhradu. I když nahradit Davida je takřka nemožné, Petr Eloš Málek i Honza Poliak ho velmi dobře zaskočili. Dalším problémem, byly zdravotní problémy Luďky. Konečně se jí podařilo dostat se na operaci s nemocným kolenem, což ji pohybově na nějaký čas vyřadilo a nemohla tak jezdit na zkoušky do Střelic. Po prázdninách jsme konečně byli kompletní a konečně jsme mohli začít opět pravidelně zkoušet. Jenže přišla další pohroma. Luďka měla těžkou autonehodu a to ji vyřadilo v podstatě až do konce roku. Koncem roku začal mít navíc rodinné problémy i Weri a tak jsme opět nezkoušeli.
I přes tyto všechny problémy se nám podařilo uskutečnit dva koncerty - na jaře již tradiční Blue- & Pubgrass music show spolu s vynikající bluegrassovou skupinou Benefit. V srpnu se pak velmi povedla také již tradiční akce Country večer u hasičky tentokrát s trampskou kapelou Kati. Zúčastnili jsme se i jubilejního 10. ročníku Střelického strunobraní. Jinak jsme již skoro nikde nehráli. Mnoho akcí jsme právě kvůli výše uvedeným problémům museli odřeknout (Trampskou notu Padochov, slovenský Biel fest a další).
Poslední letošní setkání jsme uskutečnili těsně před Vánocemi. Sešli jsme se po velmi dlouhé době a deficit zkoušek byl bohužel na našem hraní velmi znatelný. Nezbývá než si do příštího roku přát, aby se nám podobné nepříjemné záležitosti vyhýbaly a my mohli v klidu zkoušet a pořádat a účastnit se různých hudebních akcí.

04. 05. 2012
Po delší době se o nás píše. A celkem pěkně. Posuďte sami: zde je odkaz.

25. 03. 2012
Po dlouhých, velice dlouhých 7 měsících opět Ibatak vystoupil ve Střelicích. Tentokrát jsme zorganizovali Blue- & Pubgrass music show II. Jako hosty jsme si pozvali úžasnou bluegrassovou skupinu Benefit. Na koncert do gymnastického sálu Sokolovny přišlo jen asi 60 lidí, ale věřím, že se velmi dobře bavili a své účasti na tomto dvojkoncertu nelitovali. Na kontrabas nám tentokrát hrál Peťa Málek, který jako vždy poskakoval radostí u rychlých písniček a těm pomalejším dodával neopakovatelné kouzlo hrou se smyčcem. Po našem asi hodinovém vystoupení zahrála také asi hodinu skupina Benefit a nadchla svým neuvěřitelným instrumentálním i hlasovým podáním klasického bluegrassu. Po skončení se dění přesunulo do salónku Sokolovny a pokračovalo do časných ranních hodin klasickým jam session. Děkujem všem, kteří si nás a skupinu Benefit přišli poslechnout a přispěli svým dobrovolným vstupným a děkujeme také představitelům obce za dotaci na pronájem sálu, bez kterého by se náš koncert nemohl uskutečnit.

30. 01. 2012
Bohužel nám Dawson oznamuje, že na půl roku odjiždí na studijní stáž do Německa a tak jsme hned začali shánět náhradu. Davida těžko někdo plnohodnotně nahradí, ale naštěstí máme v záloze úžasného kontrabasáka Eloša - Petra Málka, který byl tak hodný a ochotný a přislíbil, že za Davida zaskočí. Bude to pro něj náročné, protože bude muset absolvovat několik zkoušek a pak několik pro nás v letošním roce klíčových akcí (březnový koncert, Padochov, Strunobraní), ale snad to s námi vydrží.

28. 01. 2012
Letošní rok jsme zahájili návštěvou našich slovenských kamarádů vo Veľkom Bieli. Pokecali jsme, popili a chvíli si zahráli.