HISTORIE
  KAPELY


  SOUČASNÉ
  SLOŽENÍ


  KDE JSME
  HRÁLI


  KDE BUDEME
  HRÁT


  FOTO-
  GALERIE


  NAHRÁVKY
  TEXTY


  KONTAKTY
  PODMÍNKY


  KNIHA
  NÁVŠTĚV

IBATAK

Dosažené úspěchy:

2. místo - Trampská nota Padochov 2011 (z 11 vystupujících)
1. místo - Střelické strunobraní 2010 (z 5 vystupujících)
1. místo - Odolenfest 2009 (ze 16 vystupujících)
1. místo - Střelické strunobraní 2009 (ze 4 vystupujících)
3. místo - Trampská nota Padochov 2009 (z 12 vystupujících)
2.-3. místo - Trampská nota Padochov 2007 (z 10 vystupujících)
3. místo - Brněnec 2006 (ze 6 vystupujících)

Historie kapely

v letech 1999-2003
v letech 2004-2007
v roce 2008
v roce 2009
v roce 2010

v roce 2011

23. 12. 2011
Jako již tradičně, dovolil bych si touto cestou shrnout události letošního roku, který byl v mnohém pro Ibatak zlomový. Rok bych rozdělil na 3 části:
Již od konce minulého roku jsme začali nahrávat naše první CD. CD jsme nahráli, snad se povedlo a především se podařil jeho křest. Myslím, že pro všechny z nás to bylo něco, na co budeme dlouho rádi vzpomínat a na co (pokud 'Alzhajmr' dovolí) nezapomeneme!
V další - té nejpříjemnější části roku - na jaře a v létě jsme absolvovali několik festivalů, koncertů a jiných akcí. Vyzdvihl bych především nám dobře známý festival v Padochově, kde se nám podařilo uspět 2. místem z 11 vystupujících a zvláštní cenou poroty za intepretační výkon. Podařily se nám i oba střelické koncerty - Country večery s hosty skupinou Kati a Omickými bardy.
Jak už to tak bývá po velkém úspěchu vždy přichází jakási letargie, která nás tentokrát postihla v plné míře a tak jsme se dohodli, že si po srpnovém Country večeru prostě dáme dvouměsíční pausu. Ta se nakonec ještě o něco protáhla a start pravidelných zkoušek se také nějak nedařil, až se nás začali lidé ptát, jestli jsme se nerozpadli. Takže pro všechny: Ne, nerozpadli! Ibatak žije, nyní již zase pravidelně zkoušíme, pracujeme na nových písničkách a pomalu plánujeme akce na příští rok. A pozor objevují se i první nesmělé hlasy o tom, že bychom mohli pomalu - fakt pomaličku - začít přemýšlet o dalším CD, ale pssst! Je to tajemství!
Přeji Vám všem klidné Vánoce a v příštím roce otevřená srdce pro každou muziku!
Petr Rozsíval (kapelník skupiny Ibatak)

23. 05. 2011
Po několikaletém působení ve skupině Ibatak (i jako kapelník) se ze skupiny rozhodl odejít mandolínista Ivo Kremláček. Děkujeme mu touto cestou za vše, co pro skupinu Ibatak udělal.

14. 05. 2011
Na Trampské notě Padochov jsme získali hned 2 ocenění: 2. místo od diváků tzv. Diváckou notu a zvláštní cenu poroty za interpretační výkon!

04. 04. 2011
Naše nové CD je možné zakoupit na akcích, kde budeme vystupovat, u kapelníka nebo si ho i nechat poslat na dobírku. Podrobnosti zde.

02. 04. 2011
Křest CD Křest našeho prvního CD Pár korálků je za námi. Těžko vyjádřit slovy to, jak nám akce vyšla. Myslím, že kdo se jí nezúčastnil, může jen litovat!
Po dlouhých měsících natáčení, mixování, vymýšlení obalu a plánování a příprav samotného křtu CD konečně nadešel den, kdy naše první CD pokřtíme a pustíme mezi naše fanoušky. Po dopoledním chystání sálu a odpoledním velmi dlouhém a díky velmi špatné akustice střelické Sokolovny velmi složitém nazvučení se přiblížila sedmá hodina a my netrpělivě čekali, zda připravených 130 sedadel nebude přecejen příliš mnoho a nebude sál poloprázdný. Naštěstí se tak nestalo a několik židlí se muselo i přidat. Sál se nám podařilo naplnit a to bylo velmi příjemné.
Po sedmé hodině jsme se pustili s chutí do hraní a odehráli jsme první část koncertu. Poté došlo na samotné pokřtění CD, kterého se ujali dva velcí střeličtí muzikanti a naši fanoušci Petr Maťák a Luděk Sklenář. Dostali jsme od nich i křestní list! Po krátké pauze jsme zahráli dalších 12 písniček z naší tvorby.
Po tomto druhém bloku byl zahájen prodej CD, kde prvních 50 zájemců dostalo k CD malý zpěvníček s písničkami, které na něm jsou.
Na závěr jsme se přesunuli spolu s několika našimi příznivci a kamarády do salónku místní restaurace a pokračovali neformálním jamíčkem.
Rád bych touto cestou poděkoval všem, kteří s námi přišli pokřtít naše první CD a za krásnou atmosféru, kterou nám k tomu vytvořili.
Fotografie ze křtu najdete zde a nebo na facebooku.

18. 02. 2011
Obal CD Tak teprve ve středu 16.2. jsme byli ve studiu naposledy. Ještě se přecejen pár drobností našlo, které bylo potřeba opravit a finální podoba CD je na světě! Dnes Vám tedy mohu konečně zpřístupnit 2 malé a krátké ukázky toho, co se podařilo ve studiu nahrát:
Pláč
Láska na úvěr
Doufáme, že se Vám ukázky líbí a že zatoužíte poslechnout si CD celé. Záměrně sem dáváme naše staré známé písničky, protože ty nejnovější najdete až na našem CD, jehož obálku Vám také již prozrazujeme. Už dnes se těšíme na shledání s Vámi na křtu CD 2. dubna 2011 od 19:00 hodin.

24. 01. 2011
Dnes jsme byli možná naposledy ve studiu. Dodělal se poslední zpěv - Kalódkův a snad již finálně se zmixovaly všechny stopy. Nyní už jen export, mastering a CD bude hotovo (pokud se tedy ještě nenajde nějaká zásadní chyba). Máme již první návrh obalu a potisku CD. Stanoven je již také termín křtu, který proběhne ve velkém sále Sokolovny v sobotu 2. dubna 2011 od 19:00. Tak si už nyní zablokujte termín ve vašich diářích a začněte nejpozději od 13.2. odkládat dvoukorunu denně, aby jste si naše cédo mohli koupit hned na křtu. A protože se vše pomalu blíží, prozradím i název CD. Naše první opravdové, ve studiu nahrané CD ponese název jedné písničky, která bude na CD také nahrána, a to "Pár korálků". Příště sem již dám malou zvukovou ochutnávku toho, co na CD bude!