HISTORIE
  KAPELY


  SOUČASNÉ
  SLOŽENÍ


  KDE JSME
  HRÁLI


  KDE BUDEME
  HRÁT


  FOTO-
  GALERIE


  NAHRÁVKY
  TEXTY


  KONTAKTY
  PODMÍNKY


  KNIHA
  NÁVŠTĚV

IBATAK

Historie kapely v roce 2009

23. 12. 2010
S blížícími se vánočními svátky a koncem roku bych rád shrnul vše, co se nám v letošním roce podařilo a co plánujeme na rok příští. A není toho málo.
V roce 2010 jsme s většími či menšími úspěchy zahráli na několika oslavách narozenin, opět se zúčastnili Střelického strunobraní, které pro nás dopadlo nadmíru výborně (1. místo) a také jsme byli poprvé pozváni jako hosté na festival ve Veľkém Bielu na Slovensku (což bylo vlastně také poprvé, kdy jsme hráli v zahraničí), kde jsme zanechali velmi výraznou stopu naší hudbou. Zorganizovali jsme také několik akcí ve Střelicích, které vždy přitáhly velké množství lidí. Vyzdvihnul bych snad jen Blue- & Pubgrass Music Show, kde s námi vystoupila bluegrassová skupina Early Times a za nádherného počasí a rekordní návštěvy uskutečněný Country večer se skupinou Omičtí bardi. Vrcholem letošního roku ale pro nás bylo zahájení natáčení našeho vůbec prvního CD, které se v současné době již dolaďuje, aby bylo připraveno ke křestu. Ale to už se dostávám k našim plánům na příští rok.
Co nás čeká, a doufám nemine, bude křest našeho prvního CD, na který se můžete těšit někdy na přelomu března a dubna. Doufám, že dostaneme pozvání na některé tradiční festivaly jako Střelické strunobraní, Trampská nota Padochov apod. Rádi bychom také uspořádali minimálně 2 Country večery ve Střelicích v době letních prázdnin. Zda se nám to vše podaří uskutečnit, ukáže až příští rok.
Rád bych Vám všem našim fanynkám, fanouškům, kamarádům, přátelům a především našim rodinám popřál jménem kapely Ibatak klidné prožití Vánoc a všechno dobré, zdraví a hodně pohodové muziky v roce 2011. Těším se na shledání s Vámi na některé z našich akcí.
Petr Rozsíval (kapelník skupiny Ibatak)

12. 11. 2010
Doplněny fotky z natáčení do fotogalerie zde.

11. 11. 2010
Naše první CD - 4. nahrávací den
Dnes čekaly 3 členy Ibataku pouze krátké dotáčky. David a Shorik museli přehrát jednu krátkou pasáž v jedné písničce a Janička natočila svoje zpěvové party. Moc toho nebylo, takže vše bylo rychle hotovo. Nyní už chybí pouze dotočit zpěv Kalódka a přehrát banjo a mandolínu.

10. 11. 2010
Naše první CD - 3. nahrávací den
Dnes se točilo opět od 10 hodin. Vše zahájil Weri a nazpíval své zpěvy. I zpěv je snímán 3 mikrofony! Ve 12 měl hotovo a tak se mohlo nahrávání přerušit, protože další aktér měl přijít na řadu až v 15 hodin. V tu dobu přišla Janička s housličkama a jako podporu měla Rosika a Weriho a později přišel i David. Po počátečních rozpacích se Janička rozjela k nádhernému výkonu a svá sóla zahrála s láskou a citem. Při nahrávání houslí jsme se dohodli, že Weriho ranní nahrávka nebyla to pravé ořechové a že by bylo lepší vše přezpívat znovu. Přecejen zpívat ráno, na sucho a sám bez podpory ostatních nenavodilo tu správnou atmosféru. Teď již Weri nebyl autem, takže dal pivéčko, trochu slivovičky, od rána už nebyl zachraptělej, měl naši podporu a tím pádem byl jeho výkon s tím ranním naprosto nesrovnatelný - jedním slovem - super! Před ním ale ještě nahrál svých pár tónů na foukací harmoniku David. Zde nebylo co řešit a za pár chvil bylo hotovo. K večeru se dostavila i Ludička, která večer nahrála všechny své party a opět se ukázalo, že je to Paní zpěvačka. Co jí bylo při zpěvu poraděno nebo vytknuto, dokázala okamžitě v dalším pokusu napravit a zazpívat s šarmem a drivem sobě vlastním. A protože jsme věděli, že se dnešní natáčení natáhne dlouho do večera, zpestřili jsme si náladu objednáním pizzy. S plnými žaludky se hned zvedne nálada! Dnešní nahrávání jsme zakončili hodně unaveni až ve čtvrt na jedenáct večer! Bohužel z poslechu nahrávek vyvstal ještě jeden problém a pro Rosika nedobrá zpráva, protože banjo nebylo natočeno s takovým zvukem, s jakým by mělo být. Bylo takové zahlušené a zaduněné. Asi bude nutné banjo nazvučit znovu a celé znovu přehrát. Uvidíme.

07. 11. 2010
Naše první CD - 2. nahrávací den
Dnes se točilo opět od 10 hodin. Zahajil to Kalódek, který byl zase zelenej jak stěna a klepaly se mu kolena a nahrál do základu svoje sóla a podehrávky s kytarou. Jako podporu měl Inženýra, aby tam nebyl sám. A vše taky parádně zvládnul! V 1 hodinu pak přijeli Shorik a Rosik a odpoledne i Ludička. Shorik se hned chopil nástroje a začal nahrávat své věci. Mimochodem i když bude "jen" 12 písniček, tak nahrání jednoho nástroje včetně nastavení a vypilování detailů trvá kolem 3-4 hodin. Shorik předvedl, že si s kytarou rozumí a zahrál krásně a s citem. Po Shorikovi přišel na řadu Rosik s banjem a přihrál další stopy svých podehrávek, přiznávek a sól. Vše v rekordním čase, protože za hodinu a půl bylo hotovo. Nálada byla ten den o poznání komornější, ale alespoň se aktéři mohli více soustředit na samotné nahrávání.

06. 11. 2010
Naše první CD - 1. nahrávací den
Dnes je náš první den nahrávání ve studiu George Lukase. Po seznámení se s Jirkou a prostředím, ve kterém teď budeme asi trávit více času udělal Jirka krátké informativní sezení, kde nám vysvětlil, jakým způsobem se bude postupovat, co smíme a nesmíme při nahrávání i mimo ně dělat a kam chodit kouřit a na záchod. Jako první nastoupili k ostrému nahrávání David s Werim, aby nahráli základ většiny písniček, ke kterým se poté budou přihrávat ostatní stopy. Pouze u 2 písniček sedl ke kytaře Shorik, protože základ u nich hraje on. Takto nahrát základ písniček není žádná sranda, protože Weri s Davidem neslyšeli zpěvy a vše museli odhadovat v hlavě. Zajímavé bylo už samotné nazvučení kytary, protože ta je snímána hned 4 stopami - 1 lampový mikrofon jako hlavní, 2 kondenzátorové jako zaznamenání prostorového zvuku a ještě linka. Nahrání základu se nakonec podařilo a mohli jsme se pustit do prvního nástroje. Zahájil to Inženýr s mandolínou a přitom byla nahrána i pomocná stopa se zpěvy pro lepší orientaci. To bylo nakonec vše, co se ten den stihlo. Byli jsme tam od 10 od rána až do 6 do večera. Nuda ale rozhodně nebyla a už vůbec ne hlad a žízeň. Pomohl kastl piv, balík minerálek a jídla, co kdo donesl - jednohubky, uzené, slané šneky, olivy - no prostě žranice. Půlku jsme pak museli odvést domů, jak toho bylo moc.

29. 09. 2010
Absolvovali jsme schůzku s majitelem nahrávacího studia a domluvili jsme si podmínky a detaily nahrání našeho prvního CD. Pokud vše klapne, tak se můžete na jaře příštího roku těšit na křest tohoto CD. A co již nyní můžeme prozradit? CD bude obsahovat 12 písniček z naší tvorby a název ponese cédéčko podle jedné písničky, která tam bude nahrána. Toť zatím vše, další podrobnosti a snad i fotografie, postřehy a zkušenosti z nahrávání později.

04. 09. 2010
Na Country večeru v restauraci U nádraží nás navštívili přátelé ze Slovenska a pozvali nás na nultý roční Biel Festu. Bylo to pro nás vůbec první naše vystoupení v zahraničí, i když my se tam cítili jako doma! Nejen, že se nám podařilo odehrát povedené vystoupení, ale hlavně jsme navázali velmi srdečné přátelství s místními organizátory, kteří o nás pečovali s neuvěřitelnou pečlivostí a my se cítili jako v bavlnce. Určitě, pokud nás pozvou na nějakou jejich další akci, jejich pozvání velmi rádi přijmeme.

09. 07. 2010
A party stan je poprvé vyzkoušen v provozu a osvědčil se. Na zahrádce restaurace U nádraží jsme uspořádali Country večer. A nebyli jsme na to sami. Jako hosté zahrála skupina Omičtí bardi a poté my. Z mého pohledu byla akce velmi vydařená. Příšlo více než 100 lidí, kteří se doufám, že dobře pobavili. Již nyní se těším, že se nám podaří (snad ještě letos), tuto akci zopakovat.

22. 06. 2010
Zakoupili jsme party stan o rozměrech 6 x 3 metry pro naše venkovní vystupování.

12. 06. 2010
Na 8. ročníku Střelického Strunobraní jsme díky postupu z loňského roku mohli soutěžit s vyšší třídou hudebních skupin. I zde však dokázal Ibatak zabodovat a doufám, že nejen díky tomu, že jsme střeličáci. I tuto soutěž v konkurenci 4 dalších skupin dokázal Ibatak vyhrát. Děkujeme všem našim příznivcům za nasypané korunky a za podporu, které se nám dostalo i přes nepříliš vhodnou dobu našeho vystoupení. Velké poděkování bych chtěl touto cestou vyjádřit Petrovi Málkovi, který dokázal 100% zastoupit našeho basistu Dawsona, který vystupoval na celostátním finále se skupinou Grupa. Petr Málek musel nejen absolvovat vystoupení na Strunobraní, ale musel se naučit naše písničky, což ho stálo mnoho času na několika našich zkouškách.

26. 03. 2010
Ještě jednou k Odolenfestu: Až nyní jsem objevil článek v místním časopise Náš region ze dne 12.11.2009, ve kterém je článek o tomto festivalu a ve kterém jsme tak krásně chváleni ;-) Přečíst si ho můžete zde.

20. 02. 2010
Letošní rok jsme zahájili malým koncertem, který jsme nazvali Blue- & Pubgrass music show. Jako hosta jsme si pozvali bluegrassovou skupinu Early Times z Miroslavi, která se postarala o hodinovou skvělou muziku na úvod akce. Poté jsme vystoupili my a zahráli téměř 30 písniček z našeho repertoáru. Pro nás největším překvapením byl počet návštěvníků, který se vyšplhal téměř ke stovce.