HISTORIE
  KAPELY


  SOUČASNÉ
  SLOĹ˝ENÍ


  KDE JSME
  HRÁLI


  KDE BUDEME
  HRÁT


  FOTO-
  GALERIE


  NAHRÁVKY
  TEXTY


  KONTAKTY
  PODMÍNKY


  KNIHA
  NÁVĹ TĚV

IBATAK

Fotogalerie

Střelice - Střelické strunobraní
19. června 2009Letošní Střelické strunobraní - alespoň ta páteční část nazvaná Vesničko má středisková - se co se týče počasí naprosto nevydařilo. Pořadatelé však odvedli neuvěřitelný kus práce a tak se mohla akce uskutečnit. Zahrála nejdříve skupina Lazaři, poté Liduš, pak to vypálili Omičtí bardi a na závěr jsme vystoupili my. A protože celý večer byl soutěžní, netrpělivě jsme čekali na rozhodnutí poroty, která se skládala ze všech diváků, kteří se nebáli padajících proudů vody a přišli si poslechnout trochu pěkné muziky.

Konkurence byla veliká. Lazaři předvedli svoje dokonalé vokály v písničkách především od Brontosaurů a také několik žalmů. Skupina Liduš se od minule taky velmi zlepšila a bylo slyšet, že odložení kytar u jejich zpěvaček velmi prospělo celkovému přednesu. Omičtí bardi se dvěma novými zpěvačkami vypálili několik klasických trampských písní a bylo na nich znát, že od minulého Strunobraní ztratili především ostych a nebáli se do toho opřít.

Po odehrání všech skupin se mohla porota vrhnout na spočítání nasbíraných korunek. Z pracného spočítání vyplynulo, že skupina Ibatak toto regionální kolo vyhrála a bude mít tak příští rok velikou čest zahrát si na profesionálním regionálním pódiu mezi ostřílenými skupinami.

Děkujeme všem, kteří nás i v tom nevlídném počasí podpořili a dali nám svůj hlas!

Po skončení soutěžní přehlídky se na pódium vrátili Omičtí bardi, aby zahráli pár písniček v rámci countrybálu. Tím ale celá akce neskončila. Vzali jsme nástroje, zpěvníky a udělali si ještě menší jamsession. Atmosféra byla úžasná a nám se domů nechtělo, takže se hrálo až do pozdních nočních hodin.